Club app icon

Pitchero Club

The official SC Kuopiofutis-98 (KuFu98) app

View

KuFu98 - Roster

Jiri Nissinen

Right Back
W 9 L 3 D 1
Appearances::
13
Assist:
1
Player of the Match:
1
Biography: Seuran oma kasvatti pelasi loistavan läpimurtokauden 2017. Nissinen pääsi tekemään oman liigadebyyttinsä kovimmassa mahdollisessa paikassa onnistuen loistavasti HJK-pelissä. Nuorukainen otti nopeasti oman paikkansa pelaavasta kokoonpanosta esittäen kauden aikana ennakkoluulottomia otteita ja pelikauden 2017 jälkeen Jiri palkittiin joukkueen kehittyneimpänä pelaajana. Puolustaja joutui olemaan pitkään sivussa sarjakaudella 2018 ja liigapelejä kertyi ainoastaan viisi, nyt nuorukainen on jälleen valmis taistelemaan pelipaikasta edustusjoukkueen kokoonpanossa.
All appearances (13)
Season
February 2019
Wed 6 Feb, 20:30
a
Friendly
W
  • Sub Off ( '46 )
May 2019
Sat 4 May, 17:00
h
League
W
  • Sub Off ( '62 )
Mon 13 May, 18:30
h
League
W
  • Sub Off ( '68 )
Mon 20 May, 18:30
a
League
L
  • Assist ( '90 )
Sat 25 May, 17:00
h
League
W
  • Player of the Match ( '90 )
Thu 30 May, 15:00
a
League
L
June 2019
Mon 3 Jun, 18:30
h
League
W
Fri 7 Jun, 19:00
a
League
W
  • Yellow Card ( '12 )
Tue 18 Jun, 20:30
h
League
W
  • Yellow Card ( '45 )
Wed 26 Jun, 18:30
a
League
W
August 2019
Mon 5 Aug, 18:30
a
League
L
Sun 11 Aug, 18:30
h
League
W
Sat 17 Aug, 17:00
a
League
D

Team sponsors

Club sponsors